CAD Kuchyně - návrh a vizualizace kuchyní a interiérů
Program CAD Kuchyně je určený pro fotorealistickou vizualizaci kuchyňských interiérů. Obsahuje všechny funkce potřebné pro návrh interiérů, projektování sestav kuchyňského nábytku a zařízení, návrh pracovních desek, lišt a ostatního příslušenství.
Do každého návrhu interiéru má uživatel možnost umístit prostorové modely vestavěného vybavení. Program obsahuje rozsáhlou databázi domácích spotřebičů a příslušenství následujících výrobců: Amica, Faber, Falmec, Nardi, Smeg, Whirpool, Astracast, Franke, Teka atd. Ke každému projektu je možné vygenerovat celkovou cenu a následně také jeho technickou dokumentaci (půdorys, pohledy, výkresy pro výrobu použitých pracovních desek).
Pomocí fotorealistické vizualizace získáte pohledy, které věrně napodobují fotografie skutečných interiérů. Systém je vybaven řadou zautomatizovaných funkcí a doplňkových modulů, které značně usnadňují práci projektantům. Patří k nim např. automatická tvorba dokumentace projektu, řada nástrojů pro editaci (editace použitých desek, držadel a skříněk, výměna celých kompletů skříněk).
Program standardně obsahuje obsáhlou univerzální databázi objektů (cca 4000 různých skříněk, 13 čelních desek a 7 typů úchytek). Program umožňuje pracovat s definicí různých materiálů použitého nábytku a zařízení. Díky své všestrannosti, jednoduchosti, modernosti a dostupné ceně je jedním ze špičkových programů pro projektování, aranžování, stanovení ceny a vizualizaci nábytkových sestav.Návrh Vestavěných skříní
Návrh vestavěných skříní

Video s ukázkou návrhu
 


Ukázka vizualizace v modulu Profesionální Rendering

Program CAD Kuchyně se dodává ve verzích (porovnání):
CAD Kuchyně Standard
CAD Kuchyně Max

 

Cad Decor na Facebooku Jsme na Facebooku

Chcete si program před zakoupením vyzkoušet ? Máme pro Vás připraveny varianty zapůjčení na 90 dnů. Vyplňte prosím on-line formulář nebo si ho stáhněte v pdf formátu. Pokud se v průběhu nebo po ukončení doby testování rozhodnete program zakoupit, cenu za vyzkoušení vám odečteme z ceny plné verze.

 

Prospekt CAD Kuchyně

CAD Kuchyně-základní manuál
Profesionální Rendering

Modul vestavěné skříně
 

Porovnání CAD Decor a CAD Kuchyně
Aktuální ceník

Základní vlastnosti programu CAD Kuchyně

 

Manažer projektů

 

Po spuštění programu CAD Kuchyně si můžete založit nový projekt nebo vybrat rozpracovaný v přehledném manažeru projektů. Zde si také můžete nastavit z kterých složek se mají projekty načítat a do které složky se budou ukládat nové projekty. Zobrazení lze filtrovat podle různých kritériií.

Návrh místností

 

Jednoduchý způsob kreslení stěn různého tvaru a uspořádání, možnost výběru z předdefinovaných tvarů místnosti.
Modelování tvaru stěn zadanými parametry.
Možnost kreslení šikmých stěn (simulace podkroví).
Vytváření nik, přizdívek a prostupů různých tvarů.
Vkládání dveří a oken mnoha typů a vzhledů.

Návrhář parametrických oken, možnost vkládání i do šikmých stropů podkroví.

Prvky vybavení interiéru

 

Rozsáhlá obecná databáze prvků pro vybavení libovolného interiéru.
Koupelnový nábytek, osvětlovací tělesa, vypínače, radiátory, záclony, žaluzie, stoly, židle, skříně, postele, květiny, elektronika  apod. Jednoduchý způsob vkládání prvků. Možnost vkládat zařízení v několika barevných variantách. Automatické přitahování prvků k líci stěny při jejich vkládání. Libovolné natočení a nastavení velikosti vkládaných prvků, volná úprava materiálových textur, nastavení kvality zobrazení - volba barvy, odlesku apod.
 

V ceně programu CAD Kuchyně Max obdržíte, mimo jiné, tyto hlavní databáze výrobců zařízení a obkladů:

Obklady (nutný modul pro obkládání): Lasselsberger (RAKO), Paradyz, Los Kachlos, Opoczno, Pilch, Polcolorit, Casa Del Sole, Kerko, Cersanit

Prvky zařízení: Obecná databáze pro koupelny a interiéry, Ideal Standard, Cersanit, Grohe, Jika, Keramia, Kolo, Laufen, Lebon, M&K Hatria, Novaservis, Polysan, Ravak, Riho, Roca, Roltechnik, Santech, Teiko, Vagnerplast, VilleroyBoch, Vitrosilicon, Hansgrohe, Lebon, Ronal, Eden...
Databáze průběžně doplňujeme a aktualizujeme a poté jsou ke stažení na našem serveru.

 

Vkládání skříněk

 

Do připraveného interiéru je možné začít umisťovat nábytek. V závislosti na databázi výrobce nábytku, kterou projektant použije, má k dispozici již hotové sestavy nábytku. Je možné také použít tzv. univerzální databázi, která je k dispozici i v základní verzi programu. Tato databáze obsahuje okolo 4000 skříněk typových rozměrů a standardních tvarů. S pomocí této databáze prvků obecných rozměrů a tvarů můžeme navrhnout libovolné uspořádání kuchyně.
Skříňky můžeme vložit do návrhu třemi způsoby. Volbou "Vložit do určitého bodu", dále "Umístit vedle zvolené skříňky" nebo "Umístit vedle naposledy vložené skříňky". Při výběru vhodného typu skříňky máte k dispozici informativní náhled vzhledu čelní desky skříňky. Skříňky je možno vyhledávat v databázi buď podle názvu nebo podle jejich vzhledu. Tím samým způsobem je možné vybrat vhodné úchytky. Spodní lišty skříněk se vykreslují automaticky podle výškového umístění skříňky. V průběhu práce s návrhem kuchyně můžeme pro každou použitou skříňku jednotlivě nebo pro všechny najednou změnit typ úchytek, čelních desek a druh materiálu korpusu skříněk. Rozměry již vložených skříněk můžeme dodatečně editovat a měnit je podle potřeby.
 

Návrh pracovních desek

 

Na vložené skříňky je možné umístit pracovní desky. Je několik způsobů jak je navrhnout: buď použijeme funkci automatického vygenerování podle rozměru skříněk a s volbou zadání tloušťky desky. Další způsob je určením délky desky pomocí volby "Vzdálenost" nebo výběrem dvou skříněk, mezi kterými se deska umístí. U pracovních desek můžeme dodatečně změnit délku, šířku a tloušťku, navrhnout různý druh zkosení hran a zaoblení rohů. Po umístění vybraného typu dřezu do dříve umístěné desky je do desky automaticky vytvořen příslušný otvor. Kromě normálních desek můžete také vložit osvětlovací desky a poličky. Můžete také navrhnout desky libovolného tvaru. Tvar a tloušťka netypových desek záleží pouze na invenci návrháře.
 

Návrh lišt

 

Dodatečně je možné pro skříňky vybrat vhodný typ lišty (horní, dolní, soklové, u zdi atd.). Pomocí funkce automatického generování je u posledně umístěného profilu horních a dolních lišt kreslení provedeno na skříňkách automaticky.
Všechny druhy lišt je možné kreslit s libovolným profilem. Profily lišt se rychle vyhledávají, např. na výběr horní lišty použijeme příslušný filtr pro tento typ lišty. Délky použitých lišt jsou automaticky odměřeny a umístěny do modulu pro výpočet celkové ceny. V rozpočtu jsou ceny použitých lišt vypočteny automaticky, je možné také použít funkci optimalizace, která znamená, že sytém rozdělí lišty na optimální délky, aby zůstalo co nejméně ořezu. Všechny navržené lišty je možné dodatečně editovat.
 

Vestavné zařízení

 

Do skříněk můžeme umístit vestavěné zařízení. Program je vybavený úplnou aktuální katalogovou nabídkou myček nádobí, baterií, odsavačů par, mikrovlných trub, sporáků, varných desek a jiných zařízení nejznámějších prodejců domácích spotřebičů. Jsou to například výrobky těchto firem: Whirlpool, Amica, Ariston, Smeg, Faber, Falmec, Astracast, Nardi, Franke, Teka.
3D modely výrobků těchto firem je možné umístit do vašeho návrhu.
Funkce filtrování spotřebičů podle typu a názvu prvku umožní výběr konkrétního prvku, který se má vložit do návrhu. Výběr usnadňují také fotografie vybíraného zařízení. Všechny informace o domácích spotřebičích jsou ukládány do modulu pro výpočet ceny. Modul s informacemi o domácích spotřebičích je průběžně aktualizovaný a je rozesílán uživatelům programu na CD.
 

Rozpočet a výpis materiálu

 

Pro každý projekt je možné vytvořit detailní rozpočet. Rozpočet obsahuje všechny použité prvky (skříňky, úchyty, čelní desky, korpusy, domácí spotřebiče atd.) a hlavní informace o každém prvku (tzn. pokud skříňka obsahuje tuto informaci, bude vypsán také název sestavy, její cena, barva čelní desky a těla skříňky, rozměry, typ uchycení a množství). Většina prvků jsou přidány do rozpočtu automaticky.
Na základě žádostí uživatelů, byla přidána funkce výpisu čelních desek na běžné metry a bočnic na metry čtvereční. U bočních desek je také možné získat výpis na metry kubické. U každého prvku v ceníku je možné změnit cenu, nastavovat slevy a marže prodejců. Je také možné přidávat, editovat nebo odebírat jednotlivé položky v ceníku.
 

Návrh dlažby a obkladu (lze dokoupit)

 

Do programu CAD Kuchyně lze dokoupit modul pro obkládání.  Vkládání prvků metodou 'táhni a pusť'. Obkládání celých ploch stěn.
Obkládání kterékoli části interiéru (stropní desky, výstupky, niky apod.). Obklad ve vodorovných nebo svislých pruzích.
Možnost generovat obklad v libovolném směru, spáry nemusí být vodorovné. Obkládání libovolně ohraničené plochy. Možnost kombinovat obkladačky a dlaždice různého typu. Možnost vkládat dlaždice a obkladačky jednotlivě.

Automatické dělení ploch na řady a sloupce. Dynamické natáčení celých ploch obkladů a dlažeb
Možnost upravit parametry obkladu a dlažby - natočení, šířka spáry, posun po ploše.

 

výkonný převodník prvků

 

Program obsahuje výkonný převodník 3D prvků pro vložení do uživatelské databáze. Podporované jsou soubory formátu:

Autocad DWG, DXF

Cadprojekt DWX

3D studio 3DS

Google SketchUp SKP

Collada DAE

3D systems STL

Polygon format PLY

Wavefront OBJ

LightWave LWO

Geomview OFF

OpenCTM CTM
 

Standardní vizualizace

 

Vizualizace v reálném čase (využívá možností grafické karty).
Volné nastavování parametrů kamery. Nastavení parametrů světelných zdrojů - barva a intenzita. Nastavení uspořádání světelných zdrojů, vypnutí a zapnutí světel.

Export scény do AVI souboru - možnost prohlížení renderovaného návrhu i na počítači, kde CAD Decor není instalován.
Export pohledů do formátu JPG v rozlišení až 3840x2160 bodů.
Tisk pohledů ve fotografické kvalitě (barevně, v odstínech šedi nebo jiných barev apod.).

 

 

Modul Profesionální Rendering

 

Možnost dokoupení tohoto mudulu k základní verzi
Radiozita (výpočet globálního osvětlení)
Raytracing (sledování a lom paprsku světla ve scéně)
Ukládání videosekvencí do AVI souborů, i pro 3D TV
 

Popis funkcí modulu Profesionální Rendering.

Výkresová dokumentace

 

Program automaticky generuje z návrhu potřebnou výkresovou dokumentaci. Uživatel si zvolí výstup, který chce získat a program vygeneruje hotové výkresy s rozměry a označením skříněk. Pro skříňky jsou vygenerovány informace jejich rozměrů a informace, zda to jsou skříňky standardní nebo netypové.

 

Nároky na operační systém a počítač

 

 

Operační systém: Windows 7,10 64 bit.
Program IntelliCAD dot4CAD (v ceně dodávaný s programem CAD Decor/CAD Kuchyně)

 

Minimální konfigurace počítače pro práci v CAD Decoru (nezaručuje plynulou práci v programu):
- vícejádrový procesor, např. i3, i5

- min. 4 GB RAM pro Win Vista/7/10 64bit.
- 19" monitor a větší s min. rozlišením 1280x1024
- min. grafická karta NVIDIA GeForce GT


Doporučená konfigurace počítače pro standardní rendering v CAD Decoru:
- vícejádrový procesor, např. i5, i7

- 8 GB RAM a více pro Win 7/10 64 bit.
- 19" monitor a větší s min. rozlišením 1280x1024, optimálně Full HD
- grafická karta NVIDIA Geforce GTX

 

Doporučená konfigurace pro modul Profesionální rendering:
- vícejádrový procesor i7

- optimálně 16 GB RAM

- 24" monitor Full HD

- doporučená konfigurace Windows 7/10 64 bit., 16 GB RAM, grafická karta NVIDIA Geforce GTX

NUTNÉ:
grafická karta podporující Open GL, nejlépe s procesorem NVIDIA GeForce GTX.
pro stolní počítače: min. GeForce GTX 460, 550 a vyšší modely.
pro notebooky: min. GTS, GTX 460M a vyšší modely.

- USB porty pro pro instalaci programu a HW klíč k programu

- operační systém Windows 7/10 64bitové
 

V dodávce programu obdržíte:

- dot4CAD 6, angl.

- aplikace CAD Decor, česká v.

- český tištěný manuál

- instalační USB disk

- ochranný HW USB klíč HASP-4


UPOZORNĚNÍ: program nepracuje pod systémy Linux ani Mac OS.